Yukarı
Amacımız havacılık ve savunma sanayiine hizmet sağlamaktır.

Hakkımızda

Alfa İleri Teknoloji Savunma ve Havacılık (ALFATEC) 2009 yılında Eskişehir Organize Sanayi Bölgesi’ndeki kampüsünde ilk CNC tezgâhının kurulumunun gerçekleşmesi ile havacılık, savunma ve enerji sektörlerindeki talaşlı imalat faaliyetlerine başlamıştır. Alfatec, faaliyetlerini Eskişehir Organize Sanayi Bölgesinde yer alan 11.500 m2 içerisinde yer alan yerleşkesinde, 1300 m2 kapalı, 4700 m2 açık alana sahip tesislerinde faaliyetlerini yürütmektedir.

Alfatec teknik resimden komple parça imalatı konusunda hizmetlerine devam etmektedir. Kabiliyetleri arasında; katı model dizaynı, fikstür tasarım ve imalatı, özel kesici takım ve aparat dizayn ve imalatı, mühendislik çözümleri, AS9100 belgesi ışığında kalite yönetim sistem uygulamaları ve kalite kontrol alanları bulunmaktadır.

Alfatec kuruluşundan itibaren, TEI, TAI gibi ülke havacılık sektörüne yön veren öncü firmalar ile birlikte yeni projelerde çözüm ortağı olarak iş birliği yapmıştır. Kapasite ve yeteneklerini sürekli geliştirme politikası çerçevesinde çalışan Alfatec, 2019 yılı itibari ile yıllık 60.000 saat hassas işleme yapabilme kapasitesine sahiptir. Kendi branşlarında uzman kadrosuyla 1350mm çapında ve 1100mm boyunda 0.005mm hassasiyetle CNC (dikey ve yatay) tornalama işlemlerinin yanı sıra 2060mm boyunda 1560mm eninde ve 780mm yüksekliğindeki parçaların 4 eksen CNC freze ve delik delme işlemlerini yine 0.005mm hassasiyet ile gerçekleştirebilmektedir. Kaliteye verdiği önemi kalite kontrol ve kalite yönetim sistemleri alanındaki yatırımları ile destekleyen ALFATEC, 1500mm boyunda 1000mm eninde ve 800mm yüksekliğinde parçaların çok yüksek hassasiyetle ( 0.002mm ) ölçülmesini sağlayan bilgisayar kontrollü “CMM” ölçüm makinesine sahiptir. Ayrıca özellikle Radius ve pah ölçümleri için kullanılan “Profile Projektör” makinesine sahiptir. Bunların yanı sıra kalite yönetim sistemlerini etkin sürdürmekte olup havacılık sektöründe önemli bir yetkinlik belgesi olan AS9100 kalite sertifikasına sahiptir. 2018 yılında da TEI’nin isteği doğrultusunda hassas tornalama konusunda NADCAP onaylı olmuştur. Havacılık sektöründe hemen hemen kullanılan çoğu malzemeyi işleyebilme yeteneği mevcuttur. Bunlar arasında Inconel 718 ve türevleri, Titanyum alaşımları, Waspaloy, Rene gibi malzemeler bulunmaktadır.

Alfatec’in başlıca hedefi; müşteri odaklılığı en ön sırada tutarak, kaliteli, rekabetçi fiyatı baz alan, yalın üretim teknikleri ve sürekli iyileştirmeyi benimsemiş organizasyonu ile birlikte planlı kapasite artışını yaparak, büyüyen ve gelişen havacılık sanayi sektöründe güçlü bir çözüm ortağı olmaya devam etmektir. Alfatec, Eskişehir Havacılık Kümelenmesi (ESAC) ve KOSGEB üyesidir.

Telefon Numaralarımız
Telefon: (0222) 236 25 32
Posta Adresimiz
Organize Sanayi Bölgesi 5. Cd. No: 2 Eskişehir
Email Adreslerimiz
Genel: info@alfatec.com.tr
Proje: projeler@alfatec.com.tr